Олімпіади

Всеукраїнська біологічна олімпіада


З початку виникнення біологічних олімпіад, їх форма та характер завдань зазнали значних змін, що є наслідком як бурхливого розвитку біологічного знання в наш час, так і перегляду та вдосконаленню підходів до біологічної освіти.
На сучасному етапі Всеукраїнська біологічна олімпіада (ВБО) проводиться Міністерством освіти на науки України відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри та конкурси. Учасниками олімпіади можуть бути учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Першим етапом ВБО є шкільні олімпіади. Це, зрозуміло, наймасовіший етап. Він проводиться у всіх школах у вересні/жовтні в один тур. В шкільній олімпіаді можуть приймати участь всі бажаючі учні. Завдання до цих олімпіад, як правило, складаються вчителями з біології, які ж і перевіряють роботи.
Наступним (другим) етапом ВБО є районні олімпіади, які у листопаді/грудні проводяться відповідними відділами освіти за завданнями, підготовленими спеціальними оргкомітетами. Учасниками цього етапу є, відповідно, переможці І етапу ВБО. Роботи учасників перевіряються членами сформованих журі, до складу якого входять висококваліфіковані вчителі.
Третій етап ВБО - обласні (міські у м. Києві та Севастополі) толімпіади, які проводяться у січні/лютому обласними управліннями освіти та науки за завданнями, розробленими всеукраїнською методичною комісією, призначеною Міносвіти. Учасниками даного етапу, зрозуміло, є переможці попереднього. Деякі області додатково проводять практичні тури за власними завданнями.
Фінальним етапом ВБО є IV етап - власне, всеукраїнська олімпіада, яка проводиться Міністерством освіти та науки України під час весняних канікул. Для складання завдань та перевірки робіт учасників створюється журі з кращих вчителів, викладачів вищих навчальних закладів та науковців України. Традиційно значну частину журі ВБО складають викладачі та науковці біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Щороку у цьому етапі олімпіади приймають участь більше півтори сотні школярів з усієї України. Кількісний склад учасників Всеукраїнської олімпіади визначається рейтингами команд-учасників, який визначається з результатів їх виступів протягом останніх двох років. При цьому за кожний диплом І ступеня, отриманий учасником команди, нараховується 5 балів, за диплом ІІ ступеня - 3 бали, і за диплом ІІІ ступеня - 1 бал. Щорічний рейтинг команди визначається як середнє арифметичне рейтингів усіх учасників команди (включаючи і учасників з нульовим рейтингом). Загальний рейтинг команди є сума річних рейтингів за останні два роки. Області із більшим рейтингом можуть привозити більшу кількість учасників; мінімальний розмір команди становить 4 учасники.
Детальніше: biology.org.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий